II Jarski Bieg Na Zdrowie o sandały Bł. Wincentego Kadłubka 04-10-2020

Pliki Zgłoszeniowe dla Uczestników Biegu do pobrania, wypełnienia i przesłania mailem: anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Regulamin II Jarskiego Biegu Na Zdrowie »

Mapa biegu »

Karta zgłoszeniowa »

Zgoda rodzica na uczestnictwo w II Jarskim Biegu Na Zdrowie »

Wypełnione formularze prosimy także  o  przyniesienie do Biura Biegu w niedzielę 4.10.20 od  godz. 10.00-12.00 w dniu Biegu na Dziedzińcu Zamku Sandomierskiego lub do siedziby w Fundacji, Andruszkowice 60 w sobotę, 3-go października w godz. 10-18.00.

Po dokonaniu opłaty startowej, proszę przesłać potwierdzenie na mail: anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Nr konta: Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji 

W tytule: Imię i nazwisko, Opłata Startowa II Jarski Bieg.

Opłata: 30 zł

Nr. Konta: 81 1140 2004 0000 3102 7980 2534


 

 Zapraszamy na Bieg.. Sandały Ceramiczne .. czekają!

ZAPRASZAMY na II Jarski Bieg NA ZDROWIE!!.. o sandały bł. Wincentego Kadłubka 4.10.2020r.     Pierwsza niedziela października! 

Tylko i aż 5 km!   

Trasa: z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu do siedziby fundacji w Andruszkowicach 60! 

Proszę zgłaszać się na maila: anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Nr konta Fundacji do dokonania opłaty startowej 30 zł: 81 1140 2004 0000 3102 7980 2534

Bedzie piknik jarski., nieco historii, śpiewy a o 14-tej Msza polowa przy figurze bł. Wincentego… w Andruszkowicach… Zapowiada się piękny czas…

Zapraszamy towarzysko,  CHODZIARZY i ROWERZYSTÓW!

Chodziarze i rowerzyści nie zapisują się.

Będą przemierzać trasę prywatnie, rekreacyjnie i odpowiedzialnie, dbając o własne bezpieczeństwo i  poruszając się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Chodziarze będą wystartowani po Biegaczach a Rowerzyści przed Biegaczami.

Zapraszamy na PIKNIK.

 

 

 

 

  • Organizatorzy i Partnerzy chcą zainspirować mieszkańców do aktywnego i świadomego zdrowego stylu życia poprzez dokonanie pierwszego kroku na biegowej ścieżce i  wyborze roślinnej diety. Charakterystyka krajobrazu i termin sprzyja wspaniałej zabawie i odkrywaniu przyjemności bycia razem na powietrzu.
  • Trasa dla biegaczy zaplanowana została z Zamku Królewskiego w Sandomierzu do Andruszkowic (30 min), rowerzystów (20 min), spacerowiczów (1 h)  przez piękne  sady i wąwozy, pobliskie wioski po utwardzonej, lokalnej jezdni  (Trasa-5 km).
  • Rejestracja uczestników odbędzie się wg. formularza zgłoszeniowego: mailowo lub osobiście na starcie.
  • Na STARCIE na dziedzińcu Muzeum Okręgowego w Sandomierzu (Zamek Sandomierski)   uczestnicy otrzymają  „pakiet startowy”,  a na zakończenie  biegu dyplomy uczestnictwa i medale i inne nagrody-niespodzianki.
  • Zwyciężczyni i Zwycięzca II JARSKIEGO BIEGU NA ZDROWIE! otrzymają ceramiczną rzeźbę Sandałów  bł. Wincentego Kadłubka (wersja męska i żeńska),
  • Zgłoszenia, rejestracja i rozgrzewka a także procedury związane z dezynfekcją i wypełnianiem formularzy dot. covid-19 rozpocznie się o godz. 10.00 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego.
  • „START” biegu będzie miał miejsce o godz.12.23 z Dziedzińca Zamku Królewskiego.
  • „META” biegu zaplanowana została do godz. 13.30 w Fundacji  Świętokrzyski OGRÓD INSPIRACJI – Andruszkowice 60,  gdzie odbędzie się  dekoracja zwycięzców.
  • Dla chętnych o godz. 14.00 polowa Masza Św. przy figurze bł. Wincentego Kadłubka na Królówce w Andruszkowicach.  prowadzona przez  księży z bazyliki  katedralnej z Sandomierza.
  • O 15.00 zapraszamy na PIKNIK Jarski  – wykład, pokaz przygotowywania zdrowego posiłku i wyciskania soków, (zgodny z procedurami Covid-19.) (Podwórko 14 arów swobodnie pomieści około 200 osób z 2m odstępów.)

 

 

Od kilku lat a obecnie jako Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji zapraszamy Mieszkańców Sandomierza i okolicznych miejscowości do dzielenia się wiedzą o zdrowym stylu życia. Polecamy i promujemy, potrawy  jarskie i degustujemy  świeżo tłoczone soki z sandomierskich warzyw i owoców.  Będziemy nadal wspierać tę tradycję co przyczynia się do integracji mieszkańców, zdrowych nawyków żywieniowych, fascynacji postacią bł. Wincentego i jego naukami.

Oprawą muzyczną naszego wydarzenia będą  wykonania Pań PRZELASEK oraz Sandomierskiego Chóru Zamkowego SAN-do-MIR i oczywiście wspólne śpiewanie.

Zaproszeni regionaliści podzielą się historią o bł. Wincentym Kadłubku, który był m.in. prekursorem podawania na polskie stoły jarzyn, ziół i przypraw, dla którego bycie zdrowym to wymóg i podstawowa cnota w służeniu ojczyźnie.

 Gośćmi wydarzenia będą biegacze, ale także praktycy zdrowego stylu życia, ambasadorzy zdrowia.

Podczas pikniku wyświetlany zostanie Tryptyk o  Wincentym Kadłubku autorstwa Zbigniewa Puławskiego, który był nagrodzony na konkursie w Jędrzejowie zorganizowanym przez Cystersów w 100-lecie ich parafii.

 Przedstawione zostaną Myśli Mistrza Wincentego, cytaty oraz odczytany zostanie Poemat napisany przez Panią Ewę Judę o Mistrzu Wincentym.(specjalnie zamówiony na tę okazję).

Wystawiona zostanie także w specjalnej gablocie „Moneta z czasów Mistrza Wincentego”- wypożyczona z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

             Jako organizator  z góry dziękujemy za przybycie, uczestnictwo i zainteresowanie!

                                          

Imprezę objął Patronatem Honorowym Burmistrz Miasta Sandomierza

Partnerami są:

 Urząd Miejski w Sandomierzu

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury