O nas

Słowo od Założycieli Anny i Jacka Przybyszów:

Fundacja powstała z chęci działania w szerszym niż do tej pory zakresie jakim była jednoosobowa działalność gospodarcza- Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów.

Sprowadziliśmy się na sandomierską wieś z Warszawy jako artyści, edukatorzy. Pozyskaliśmy przychylność mieszkańców, w tym młodzieży, dzieci i ich rodziców i dziadków poprzez zaangażowana pracę.

Od 10 lat pracujemy w regionie sandomierskim prowadząc zajęcia artystyczne, edukacyjne, koncerty i wydarzenia historyczne głownie w Sandomierzu i Gminie Samborzec. Założyliśmy zespół ludowy PRZELASKI z Zajeziorza (GOK Samborzec) oraz chór zamkowy SAN-do-MIR z którymi koncertujemy. Jesteśmy założycielami Grupy Nieformalnej OWOCNA DROGA z Andruszkowic, z którą przeprowadziliśmy projekt 2016 r. łącząc wspólne śpiewanie z promocją zdrowego odżywiania pt.: „Ciśniemy MOC”.

Jako aktywni członkowie Stowarzyszenia Sandomierski Szlak Jabłkowy prowadziliśmy projekt Działaj lokalnie 2019 r. „OWOCE,ZDROWIE i ŚPIEW”.

Realizowaliśmy swój własny projekt artystyczny pt.: „Z wdzięczności dla Niepodległości-Zdrowy Polak Nowy Patriotyzm” 2018 r. -połączenie koncertów z edukacją; w wielu miejscowościach przy współudziale KGW, samorządu i biznesu lokalnego, promując zdrowe odżywianie i zaangażowaną postawę obywatelską.

Od 9 lat organizujemy w ostatnia niedzielę lipca (przed Powstaniem Warszawskim) „WOLNE ŚPIEWANIE dla Pielaszowiaków” na Dziedzińcu Zamku Sandomierskiego, 1-go Sierpnia w Godz. „W” WOLNE ŚPIEWANIE w Warszawie na Rynku Nowego Miasta z mieszkańcami Stolicy (już od 11-tu lat) oraz WOLNE ŚPIEWANIE – wspólne śpiewanie 11-go listopada, 1-go września w Sandomierzu, Zajeziorzu, Chobrzanach, Andruszkowicach gdzie urządziliśmy salon – świetlicę.

W naszej siedzibie odbywają się spotkania i koncerty. SOczysta MUZA na Wiejskim Podwórku.

Zorganizowaliśmy w ramach projektu LGD Ziemi Sandomierskiej wraz z Kołem Gospody Wiejskich z Chobrzan projekt: ” I Jarski Bieg NA ZDROWIE! …o sandały bł. Wincentego Kadłubka..” -2018 r. we współpracy z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Ten Bieg odbył się już 5 razy!! Wpisał się w kalendarz imprez Sandomierza.

Nasze działania są nagradzane.

 Fundację Świętokrzyski Ogród Inspiracji współpracujemy  z przyjaciółmi, aktywnymi osobami o wybitnych kompetencjach, pomysłach realizować przedsięwzięcia artystyczne, historyczne, które przyczynią się do podniesienia świadomości historycznej mieszkańców, obdarują ich wspaniałą muzyką, sztuką i zachęcą do kultury… obecnie w sieci. Współpracujemy z instytucjami Sandomierza, Samborca, Zawichostu, Koprzywnicy, Stalowej Woli.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/kobieta-przedsiebiorcza-w-powiecie-sandomierskim-anna-przybysz-z-andruszkowic-w-gminie-samborzec/ar/13116922?fbclid=IwAR3AU6gtWm3Ae7BWro2bIdw58g5tnBRlyweNBN4G0-0jp-BUQR-MPWnm42A910