OBRAZY Anna Przybysz


Kliknij tutaj

 Nazywam się Anna Przybysz. Uwielbiam malować, rysować i śpiewać… Wiem, to dużo.. Każda z tych aktywności jest mi bardzo bliska.  Miałam przyjemność i ogromną, cudowną przygodę uczyć się w Liceum Plastycznym w Warszawie.  Fantastyczni nauczyciele, artyści, osobowości… Malowałam, rzeźbiłam, kreśliłam, projektowałam rysowałam, uczyłam się historii sztuki… Kontakt z niezwykłymi osobami, wspaniałe miejsce – Łazienki Królewskie przez rok a  potem  szkoła przeniosła się na ul. Smoczą.  Matura, dyplom z wystawiennictwa.. Alle czasy. Fantastyczne plenery, wspólne malowania, wyjazdy.. Nauczyłam się patrzeć, czuć i kochać ludzi…widzieć PIĘKNO!  Potem studiowałam na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.  Czas na własne ćwiczenia malarskie, obcowanie z kulturą i sztuką to najwspanialsze przeżycia.. Tworzenie… Wraz z mężem prowadziliśmy przez ponad 20 lat firmę -drukarnię. Tam zajmowałam się głównie przygotowaniem do druku różnych reklam, opakowań wydawnictw. Dzisiaj mieszkam na wymarzonej wsi pod Sandomierzem…i tworzę…!!!!! Jestem bardzo szczęśliwa!

  Zapraszam do wybierania, nabywania obrazów, rysunków pasteli…  Może to wreszcie czas na osobisty kontakt z obrazem?! To wspaniały PREZENT-można zamówić portret…

Będzie mi bardzo miło, jak moje dzieła trafią do Państwa i będą się uśmiechały do Was w Waszym domu… Poniżej prezentuję  prace wraz z cenami.

OBRAZY dla WYJATKOWYCH OSÓB…!

Zachęcam także do zamawiania Obrazów..:  portretów osób bliskich, swojego domu, sadu… Życzę miłego oglądania Galerii w necie i zakupów!

tel. 512 205 880

PS. Czy kiedykolwiek kupiłaś/eś obraz od artysty dla siebie lub na prezent?

To jest Twój czas!

50% z zakupu obrazów trafia do Fundacji Świętokrzyski Ogród Inspiracji na realizację celów  statutowych

ZAKUP OBRAZÓW:  

Wpłacamy całą kwotę za OBRAZ-(Tytuł Obrazu)  i w tytule wpisujemy: „Darowizna na cele statutowe Fundacji.”

Adres: Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji     Andruszkowice 60, 27-650 Samborzec 

Kontakt:  Anna Przybysz tel.:  512 205 880,    anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Nr Konta: 81 1140 2004 0000 3102 7980 2534 

Obraz zostanie wysłany do Państwa kurierem ale zapraszamy też do przyjazdu i odbioru osobistego! 

OBECNOŚĆ  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram.  Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…        CENA: 3 000 zł.

BIKINI  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł.

OCEANY  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł   OBRAZ SPRZEDANY- WARSZAWA!  8.04.2021

KORZENIE  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł.

WOLNOŚĆ  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…         OBRAZ SPRZEDANY!-WROCŁAW lato 2020

ZIELONA AMBONA  z kościoła Św. Pawła w Sandomierzu.                                                                     Wym. 70 cm x 100 cm  Akwarela na kartonie.  Namalowany w   1978r.  Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie! 

Uwielbiałam wtedy malować w kościołach.  Była tam letnia cisza, chłód spokój… Boskie światło sączoce się przez witraże… Magia.. Malowanie akwarelą w tak dużym formacie wymaga pewności i dużej odwagi.. ale jak jest nastrój i cisza… wtedy można.   Ambona u Św. Pawła jest po prawej stronie… to wyjątek architektoniczny. Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie!

CENA  1000 zł.                                                                Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE.:

OŁTARZ  w Bazylice Katedralnej Najświętszej Maryi Panny  w Sandomierzu.

Akwarela na kartonie w wymiarach 70 cm x 100 cm. Namalowany w 1978r.  Malowanie akwarelą ulotności zapachu kadzideł w kościele latem… przenosi nas w okres bezpiecznego szczęścia, dzieciństwa, gdzie wszystko było prostsze.., ktoś czuwał… Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie!

CENA  1000 zł.                                                          Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE..                                            Zakupienie obu akwarel – CENA 1600 zł.

Obie prace oprawione w antyramy ze szkłem będą wspaniale prezentować się na jednej ścianie. Polecam!

PALMA CIOCI WACI                                                         Pastele olejne na kartonie                                              Wymiary 70 cm x 100 cm.   1980r.

Gra świateł na firance i zasłonie, ażurowe liście palmy… to wszystko w domu u cioci Waci, siostry mojego dziadka Stasia. Spędzałam wakacje u cioć i wujków w Andruszkowicach i w Strochcicach pod Sandomierzem. Miałam wtedy cudowny czas… malowałam, bawiłam się z psem, jadłam czereśnie.. Wiedziałam, że kiedyś tu zamieszkam,  bo tutaj jest BOSKIE  ŚWIATŁO..

CENA: 1000 zł.

Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE..  Pracę dobrze by było oprawić w antyramę ze szkłem.                :

SIEDZĄCA                                                                          1981r.                                                                                  Akryl na kartonie o wym.: 70 cm x 100 cm.

Zabawa światłem i kolorem, dynamiczna kompozycja siedzacej postaci… to ja w lustrze… Pamiętam te kapcie.. Mieszkłam wdedy w Warszawie.. uwielbiałam malować..byłam zakochana..

CENA: 700 zł.

Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE.. Pracę dobrze jest  oprawić w antyramę ze szkłem.

BRZOSKWINE SANDOMIERSKIE  2020r.   Akryl na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.  Obecnie mieszkam pod Sandomierzem w Andruszkowicach i zachwycam się każdą porą roku.. Smak brzoskwiń  z sadu sąsiadów to fantazja smaku!  Polecam połączyć zakup obrazu z degustacją owoców.- początek sierpnia. CENA: 1500zł.

Ten przycisk to filmik jak powstawał obraz.KASZTANKI   2020r.                      Akryl na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.  Astry, dynie, kasztanki to juz jesień.  Polecam do wnętrza z ciemnozielonymi zasłonami, ciepłymi fotelami..,  poduszkami Oprawienie w złotą ramę doda obrazowi i wnętrzu nobliwości i wyra-finowania. CENA: 1500 zł.

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obrazPATERA TEŚCIOWEJ    2020r.  (Kwiaty Polskie) Akryl na   tekturze, na  blejtramie  o wym.:    70 cm x 50 cm.  Kwiaty lata: malwy, marcinki czosnek, zielona jeszcze jarzębina… i patera  mamy Marii. Patera piękna przedwojenna,..   tu w  wydaniu kwiatowym.  CENA: 1000 zł

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.SANDOMIERSKIE MORELKI   2020r.

Akryl na  PŁÓTNIE, na  blejtramie  o wym.:  70 cm x 50 cm.

Kolory lata ..sandomierskie zapachy pomarańczowych morelek.., smak miłości i dobra. Nasycenie, rozkwit, spokój. Zapraszamy na morele …, brzoskwinie, potem na jabłka we wszystkich smakach.  To Sandoraj..

CENA: 1000 zł.

Poniżej przycisk do filmiku na YouTube – jak powstawał obraz.

OBRAZ SPRZEDANY!-Warszawa 2022ŚLIWKI W KOSMOSACH   2020r.

Akryl na  PŁÓTNIE, na  blejtramie   o wym.:    50 cm x 60 cm.

Ulubione  kwiaty z wiejskiego ogródka. Gibkie i lekkie, zawsze otwarte w ociniach rózu..i asterki. Śliweczki węgierki, jeszcze nie wytarte z niebieskiego pyłku..

CENA: 1200 zł.

 OBRAZ SPRZEDANY – zima 2021

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.WINOGRONA Z KOPRZYWNICY    2018r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   50 cm x 60 cm.

Pierwsza praca namalowana  po moim osiedleniu się na wsi pod Sandomierzem. Zawsze chciałam tu mieszkać, malować, żyć spokojnie..

Jednak jak to w życiu, najpierw zmienialiśmy dach, potem remont domu…i  gdzie jeszcze do malowania. 

Aż wreszcie  MAM CZAS! 

Tato się cieszy…   Maluję..

CENA: 1200 zł.

PAPRYCZKI      2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.

Jedna z serii czterech prac z domowego zacisza..  Spojrzenie z góry.. na to co jest..  może ZDROWIE na talerzu..

CENA: 1000 zł.

Poniżej przyciski do filmiku na YouTube – jak powstawał obraz.SZAFIRKI      2021r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.

Szafirki od męża. Ścierka od mamy, mandarynki …od pomarńczy.. Wychodzimy z ciemności…WIOSNA!

CENA: 1000 zł.

Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.ZIMOWA MISA      2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.   Misa z historią od mojej córki.  Natalia ją dostała w prezencie ale pożyczyła mi na tzw. trochę – bo taka jest malownicza jak sukienka Kubanki. Ta egzotyczność, gorące pomarańcze, słodkie owoce, nieskończoność w limonce i nóż.. na wszelkie troski,  to moje zimowe marzenia.. . Pusta szklanka czeka na naszą gorrrącą Przyszłość.. To Tyle..  CENA: 1000 zł.

 Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obrazGRUDNIK     2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.    Żywa, kwitnąca natura w zimie.. Wszystko CHCE ŻYĆ! Taki mały milczący kwiatek na parapecie ożył! Tyle radości dla oczu, dla ducha! Kawka zbożowa, serwetka od koleżanek z Warszawy.. na wieś. Jest nastrojowo – tuż przed świętami taki prezent  ! 

 CENA: 1000 zł.     Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz…WIERZBOWY ZACHÓD  wym.: 70 cm x 60 cm.  Olej na płótnie. Obraz   powstał w 1985 r.   na plenerze w Objezierzu koło Poznania. To były czasy.. Paulinka była tam ze mną…pod moim sercem,   dlatego tak śpiewa… i  pisze takie piękne piosenki.. i lubi obrazy…          CENA:  1500 zł

LETNIE TRAWY     1985 r.

Olej na  płótnie  o wym.:   60 cm x 70 cm.

W plenerze w Objezierzu..  Malowanie w trawie.. Sztaluga, komary, piękno świata.. zachwycające! 

 Duch twórczości i radości, spokoju.. Towarzystwo koleżanki, malarki …

Bajka malowania ! 

 

 

CENA: 1500 zł.

PIŃCZÓW    1981r.       Olej na  płótnie  o wym.:   80 cm x 60 cm.   Obraz  ma swoje lata.. Piękno krajobrazu jak ze starych mistrzów… Jeszcze wtedy  na nazwisko miałam Bryła. Ale czasy…  pejzaż z motywem „odzwierzęcym”  CENA: 1500 zł.

PTAKI    1980 r.   Olej na  płótnie  o wym.:   80 cm x 60 cm.   Ten obraz jest wyjątkowy. Płótno pochodzi ze zbiorów obrusów babci Jacka. W tamtych czasach nie było łatwo o blejtramy, płótno czy farby. Obrus jest pocerowany ręką babci.. jest cudowny! To malowana historia… CENA: 1500 zł.

PEONIE z Samborca    2020 r.

Akryl na  tekturze o wym.:   50 cm x 70 cm.

Malowanie peoni to dopust Boży. Peonie pochodzą z rozbieranego po Bożym Ciele ołtarza przy kościele w Samborcu.. Panie z Koła Gospodyń wiejskich dały mi te najpiekniejsze…  Jedną w rozkwicie i jedną w pączku.. Zapach odlotowy! Już niedługo będą na moim klombie!!! Namaluję kolejne PEONIE!!

CENA: 1200 zł.

 OBRAZ SPRZEDANY – luty ’21 WARSZAWA

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz. KSIĘŻYCOWA NOC – wg. I.K Ajwazowskiego   1982 r.

Olej na płótnie w ramie drewnianej  o wym.:   26 cm x 36 cm.

Malowanie  tzw. kopii to duże przeżycie. To kontakt z artystą z innego czasu.. Ten artysta cudownie malował tematy marynistyczne, morze we wszystkich przejawach barw i pogody.. Mistrz. Urodził się na Krymie i zachwycał się żywiołami. Podróżował i malował. Fantasytyczny!   Moja fascynacja …

CENA: 1800 zł.

ZAMĘT     1992 r.

Olej na starym cerowanym  płótnie z obrusu babci Jacka o wym.:  60 cm x 80 cm.

Okazały obraz olejny z moim ulubionym stworzeniem. .koniem. Kiedyś wszystko zaczynało się u mnie od koni i na koniach kończyło. Jeździłam,  czyściłam głaskałam, rysowałam, malowałam konie…  To prawdziwy cud harmonii, wdzięku i uroku… piękne zwierzę.. Obraz jest już wiekowy wisiał w pokoju u rodziców. Moze go ktoś zaprosi do swojego domu, żeby teraz tam rżał… Podpisany panieńskim nazwiskiem A. Bryła

CENA: 1800 zł

DAMA w OGRODZIE Saint-Adresse 1981 r.  kopia obrazu C. Moneta.  Olej na  płótnie  o wym.:   100 cm x 80 cm.   To mój ulubiony obraz Mistrza Moneta…  Barwy nasycone światłem i cieniem, błekitne cienie na sukni, klomb i drzewko w centrum… Posadziłam  6 lat temu  podobne drzewko na moim klombie na wsi w Andruszkowicach… czasem cienie układają się podobnie… Czuję sie wtedy fantastycznie!    CENA: 3000 zł

PALETA 1992 r.

Olej na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.

Ulubione…konie..wolność, piękno , radość skąpana w naturze..

 

CENA: 1200 zł.7

DERESZ  1992 r.

Olej na płótnie o wym.:  70 cm x 50 cm.

Łagodny galop, cztery nogi w powietrzu.. leci..

 

CENA: 1200 zł..Bł. Wincenty 2021 r.   Olej na płótnie o wym.:  25 cm x 18 cm. Obraz..  wielkości  dłoni..  wymowny. Figura bł. Wincentego Kadłubka z Andruszkowic..  tonie w majowym kwieciu pośród kwitnących jabłoni. Można poleżeć u stóp błogosławionego, poczytać, pomarzyć…, pomodlić się, jak to na wsi.
CENA: 1200 zł.  OBRAZ SPRZEDANY-Samborzec  2021   Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz

MARCELI BORKOWSKI

Olej na płótnie o wym.: 40 cm x 60 cm.

Portret nestora sadownictwa w sandomierskiem. Portret zaczęty był przez wnuczkę Pana Marcelego.. ja tylko dokończyłam w podobnej stylistyce. Portret wykonany na zamówienie.

Zapraszam do zamawiania portretów!

CENA: 1200 zł.

OBRAZ SPRZEDANY – Luty’21

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube- jak powstawał obraz

 


Kliknij tutaj


Kliknij tutaj

Dodaj komentarz