Współpraca z Sandomierskim Centrum Kultury i Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

W 2015 r. zaczęliśmy współpracę z Sandomierskim Centrum Kultury oraz z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu a obecnie od 2022 r z  Muzeum Zamkowym wSandomierzu. 

Wspólnie zorganizowano weekendowy warsztat gospel dla Mieszkańców Sandomierza i okolic na Zamku Sandomierskim. Po warsztacie odbył się koncert..i tak się zaczęło.  Uczestnicy warsztatów i chętni z pobliskich miejscowości zainicjowali otwarta grupę śpiewaczą  pod nazwa SAN-do-MIR. Przez 5 lat  Uczestnicy spotykają się na Zamku Sandomierskim obecnie we czwartki w godz. 17.00-19.00 i praktykują śpiew wielogłosowy, solowy.. pod kierunkiem Anny Przybysz. Akompaniuje Jacek Przybysz.  Chór wystąpił na licznych koncertach: 

– coroczne „WOLNE ŚPIEWANIE” w ostatnią niedzielę lipca na Dziedzińcu Zamku  wraz z Mieszkańcami Sandomierza  i turystami, z samorządem, jako upamiętnienie Akcji Burza i poległych pod Pielaszowem. Wspólne śpiewanie z Mieszkańcami, zaproszonymi zespołami ludowymi stało się już nowa tradycja wspólnego uczestnictwa w przeżywaniu historii… Rozdawane są śpiewniki z utworami powstańczymi.. wspólnie przeżywamy, uczymy się wspólnie śpiewać, odczytywany jest apel poległych pod Pielaszowem. 

-coroczne „ANIELSKIE ŚPIEWANIE” wspólne kolędowanie z Gośćmi (teksty na ekranie) w Sali Rycerskiej w Zamku Sandomierskim. Zwykle zapraszamy znajome zespoły aby z miłości do muzyki i bycia razem…wspólnie kolędować..i nieść ideę , że śpiew zbliża, niesie historię, pogłębia rozumienie tradycji, kultury..inspiruje do czynienia dobra..

-coroczne ” WIOSENNE ŚPIEWANIE”- gospelowe zaśpiewanie Halleluja! Niesienie przesłania odnowy wiosennej, ożywianie natury. Prezentowanie pieśni sprituals, gospels i utworów ludowych.(teksty na ekranie). Prezentowanie radosnych, pełnych uniesienia pieśni innych kultur.

Uczestnicy chóru przyjaźnią się, współpracują przy różnych inicjatywach, angażują się w pracach Fundacji. Obecnie w czasie Covid-19 chór spotyka się na zajeciach poprzez Zoom. Anna przybysz i Jacek Przybysz nagrywają filmy z nauka danego utworu i łączą z fragmentami zajęć z zoom. Poniżej efekty..: Filmy zamieszczane są na stronie:  http://www.zamek-sandomierz.pl/muzeum/chor-sandomir

Zapraszamy do nauki śpiewu… -filmiki ze spotkań w czasie pandemii.

Strona  Zamkowej Grupy Wokalnej SAN-do-MIR na Facebooku:[maxbutton id=”1″ url=”/https://www.facebook.com/Zamkowa-Grupa-Wokalna-SAN-do-MIR-\