OBRAZY Anna Przybysz

Nazywam sie Anna Przybysz. Uwielbiam malować, rysować i śpiewać… Wiem, to dużo.. Każda z tych aktywności jest mi bardzo bliska.  Miałam przyjemnośc i ogromną, cudowną przygodę uczyć się w Liceum Plastycznym w Warszawie.  Fantastyczni nauczyciele, artyści, osobowości… Malowałam, rzęźbiłam, kreśliłami, projektowałam rysowałam, uczyłam się historii sztuki… Kontakt z niezwykłymi osobami, wspaniałe miejsce- Łazienki Królewskie przez rok a  potem  szkoła przeniosła się na ul. Smoczą.  Matura, dyplom z wystawiennictwa.. Alle czasy. Fantastyczne plenery, wspólne malowania, wyjazdy.. Nauczyłam się patrzeć, czuć i kochać ludzi…widzieć PIĘKNO!  Potem studiowałam na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.  Czas na własne ćwiczenia malarskie, obcowanie z kulturą i sztuką to najwspanialsze przeżycia.. Tworzenie…  Dzisiaj mieszkam na wymarzonej wsi pod Sandomierzem…  Zapraszam do wybierania, nabywania obrazów, rysunków pasteli…  Może to wreszcie czas na osobisty kontakt z obrazem?!

Będzie mi bardzo miło, jak moje dzieła trafią do Państwa i będą się uśmiechały do Was w Waszym domu… Poniżej prezentuję  prace wraz z cenami.

OBRAZY dla WYJATKOWYCH OSÓB…!

Zachęcam także do zamawienia Obrazów..:  portretów osób bliskich, swojego domu, sadu… Życzę miłego oglądania Galerii w necie i zakupów!

PS. Czy kiedykolwiek kupiłaś/eś obraz od artysty dla siebie lub na prezent? 

To jest Twój czas!

50% z zakupu obrazów trafia do Fundacji Świętokrzyski Ogród Inspiracji na realizację celów  statutowych

ZAKUP OBRAZÓW:  

Wpłacamy całą kwotę za OBRAZ-(Tytuł Obrazu)  i w tytule wpisujemy: „Darowizna na cele statutowe Fundacji.”

Adres: Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji     Andruszkowice 60, 27-650 Samborzec 

Kontakt:  Anna Przybysz tel.:  512 205 880,    anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Nr Konta: 81 1140 2004 0000 3102 7980 2534 

Obraz zostanie wysłany do Państwa kurierem ale zapraszamy też do przyjazdu i odbioru osobistego! 

OBECNOŚĆ  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram.  Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…        CENA: 3 000 zł.  

BIKINI  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł. 

OCEANY  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł   OBRAZ SPRZEDANY- WARSZAWA!  8.04.2021

KORZENIE  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…    CENA: 3 000 zł.

WOLNOŚĆ  wym.: 170 cm x 140 cm.  Obraz   powstał w 1990 r.  Akryl na płótnie, dyży,  wzmocniony blejtram. Jeden z serii 5-ciu obrazów o tematyce -Moje spojrzenie na świat..   Obraz zajmuje prawie całą ścianę, jest okazały i nasycony…         OBRAZ SPRZEDANY!-WROCŁAW lato 2020

ZIELONA AMBONA  z kościoła Św. Pawła w Sandomierzu.                                                                     Wym. 70 cm x 100 cm  Akwarela na kartonie.  Namalowany w   1978r.  Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie! 

Uwielbiałam wtedy malować w kościołach.  Była tam letnia cisza, chłód spokój… Boskie światło sączoce się przez witraże… Magia.. Malowanie akwarelą w tak dużym formacie wymaga pewności i dużej odwagi.. ale jak jest nastrój i cisza… wtedy można.   Ambona u Św. Pawła jest po prawej stronie… to wyjątek architektoniczny. Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie!

CENA  1000 zł.                                                                Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE.:

OŁTARZ  w Bazylice Katedralnej Najświętszej Maryi Panny  w Sandomierzu. 

Akwarela na kartonie w wymiarach 70 cm x 100 cm. Namalowany w 1978r.  Malowanie akwarelą ulotności zapachu kadzideł w kościele latem… przenosi nas w okres bezpiecznego szczęścia, dzieciństwa, gdzie wszystko było prostsze.., ktoś czuwał… Praca ma już 43 lata. Zachowała się w domowym zaciszu… Może znajdzie miejsce u Ciebie!

CENA  1000 zł.                                                          Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE..                                            Zakupienie obu akwarel – CENA 1600 zł. 

Obie prace oprawione w antyramy ze szkłem będą wspaniale prezentować się na jednej ścianie. Polecam! 

PALMA CIOCI WACI                                                         Pastele olejne na kartonie                                              Wymiary 70 cm x 100 cm.   1980r. 

Gra świateł na firance i zasłonie, ażurowe liście palmy… to wszystko w domu u cioci Waci, siostry mojego dziadka Stasia. Spędzałam wakacje u cioć i wujków w Andruszkowicach i w Strochcicach pod Sandomierzem. Miałam wtedy cudowny czas… malowałam, bawiłam się z psem, jadłam czereśnie.. Wiedziałam, że kiedyś tu zamieszkam,  bo tutaj jest BOSKIE  ŚWIATŁO..

 CENA: 700 zl.   

Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE..  Pracę dobrze by było oprawić w antyramę ze szkłem.                :

SIEDZĄCA                                                                          1981r.                                                                                  Akryl na kartonie o wym.: 70 cm x 100 cm. 

Zabawa światłem i kolorem, dynamiczna kompozycja siedzacej postaci… to ja w lustrze… Pamiętam te kapcie.. Mieszkłam wdedy w Warszawie.. uwielbiałam malować..byłam zakochana..

 CENA: 700 zł.

Mecenas otrzyma specjalną dedykację na odwrocie pracy.. Na SZCZĘŚCIE.. Pracę dobrze jest  oprawić w antyramę ze szkłem.

BRZOSKWINE SANDOMIERSKIE  2020r.   Akryl na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.  Obecnie mieszkam pod Sandomierzem w Andruszkowicach i zachwycam się każdą porą roku.. Smak brzoskwiń  z sadu sąsiadów to fantazja smaku!  Polecam połączyć zakup obrazu z degustacją owoców.- początek sierpnia. CENA: 1200 zł. 

KASZTANKI   2020r.                      Akryl na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.  Astry, dynie, kasztanki to juz jesień.  Polecam do wnętrza z ciemnozielonymi zasłonami, ciepłymi fotelami..,  poduszkami Oprawienie w złotą ramę doda obrazowi i wnętrzu nobliwości i wyrafinowania.      CENA: 1200 zł.  Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz

PATERA TEŚCIOWEJ    2020r.  (Kwiaty Polskie) Akryl na   tekturze, na  blejtramie  o wym.:    70 cm x 50 cm.  Kwiaty lata: malwy, marcinki czosnek, zielona jeszcze jarzębina… i patera  mamy Marii. Patera piękna przedwojenna,..   tu w  wydaniu kwiatowym.  CENA: 1000 zł   Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.

SANDOMIERSKIE MORELKI   2020r.

Akryl na  PŁÓTNIE, na  blejtramie  o wym.:  70 cm x 50 cm.  

Kolory lata ..sandomierskie zapachy pomarańczowych morelek.., smak miłości i dobra.Nasycenie, rozkwit, spokój. Zapraszamy na morele …, brzoskwinie, potem na jabłka we wszystkich smakach.  

To Sandoraj..

CENA: 1000 zł.

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.

ŚLIWKI W KOSMOSACH   2020r. 

Akryl na  PŁÓTNIE, na  blejtramie   o wym.:    50 cm x 60 cm.  

Ulubione  kwiaty z wiejskiego ogródka. Gibkie i lekkie, zawsze otwarte w ociniach rózu..i asterki. Śliweczki węgierki, jeszcze nie wytarte z niebieskiego pyłku..

CENA: 1200 zł.

 OBRAZ SPRZEDANY – zima 2021

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.

WINOGRONA Z KOPRZYWNICY    2018r. 

Akryl na  płótnie  o wym.:   50 cm x 60 cm.  

Pierwsza praca namalowana  po moim osiedleniu się na wsi pod Sandomierzem. Zawsze chciałam tu mieszkać, malować, żyć spokojnie..

Jednak jak to w życiu, najpierw zmienialiśmy dach, potem remont domu…i  gdzie jeszcze do malowania. 

Aż wreszcie  MAM CZAS! 

Tato się cieszy…   Maluję..

CENA: 1200 zł.

PAPRYCZKI      2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.  

Jedna z serii czterech prac z domowego zacisza..  Spojrzenie z góry.. na to co jest..  może ZDROWIE na talerzu..

 

CENA: 800 zł.

Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.

SZAFIRKI      2021r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.  

Szafirki od męża. Ścierka od mamy, mandarynki …od pomarńczy.. Wychodzimy z ciemności…WIOSNA!

 CENA: 800 zł.

Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz.

ZIMOWA MISA      2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.   Misa z historią od mojej córki.  Natalia ją dostała w prezencie ale pożyczyła mi na tzw. trochę – bo taka jest malownicza jak sukienka Kubanki. Ta egzotyczność, gorące pomarańcze, słodkie owoce, nieskończoność w limonce i nóż.. na wszelkie troski,  to moje zimowe marzenia.. . Pusta szklanka czeka na naszą gorrrącą Przyszłość..To Tyle..  CENA: 800 zł. Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz

GRUDNIK     2020r.

Akryl na  płótnie  o wym.:   40 cm x 40 cm.    Żywa, kwitnąca natura w zimie.. Wszystko CHCE ŻYĆ! Taki mały milczący kwiatek na parapecie ożył! Tyle radości dla oczu, dla ducha! Kawka zbożowa, serwetka od koleżanek z Warszawy.. na wieś. Jest nastrojowo – tuż przed świętami taki prezent  ! 

 CENA: 800 zł.     Poniżej przyciski do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz…

 

WIERZBOWY ZACHÓD  wym.: 70 cm x 60 cm.  Olej na płótnie. Obraz   powstał w 1985 r.   na plenerze w Objezierzu koło Poznania. To były czasy.. Paulinka była tam ze mną…pod moim sercem,   dlatego tak śpiewa… i  pisze takie piękne piosenki.. i lubi obrazy…          CENA:  1200 zł

LETNIE TRAWY     1985 r.

Olej na  płótnie  o wym.:   60 cm x 70 cm.  

W plenerze w Objezierzu..  Malowanie w trawie.. Sztaluga, komary, piękno świata.. zachwycające! 

 Duch twórczości i radości, spokoju.. Towarzystwo koleżanki, malarki …

Bajka malowania ! 

 

 

 

CENA: 1200 zł.

PIŃCZÓW    1981r.       Olej na  płótnie  o wym.:   80 cm x 60 cm.   Obraz  ma swoje lata.. Piękno krajobrazu jak ze starych mistrzów… Jeszcze wtedy  na nazwisko miałam Bryła. Ale czasy…  pejzaż z motywem „odzwierzęcym”  CENA: 1200 zł.

PTAKI    1980 r.   Olej na  płótnie  o wym.:   80 cm x 60 cm.   Ten obraz jest wyjątkowy. Płótno pochodzi ze zbiorów obrusów babci Jacka. W tamtych czasach nie było łatwo o blejtramy, płótno czy farby. Obrus jest pocerowany ręką babci.. jest cudowny! To malowana historia… CENA: 1200 zł.

PEONIE z Samborca    2020 r.

Akryl na  tekturze o wym.:   50 cm x 70 cm.  

Malowanie peoni to dopust Boży. Peonie pochodzą z rozbieranego po Bożym Ciele ołtarza przy kościele w Samborcu.. Panie z Koła Gospodyń wiejskich dały mi te najpiekniejsze…  Jedną w rozkwicie i jedną w pączku.. Zapach odlotowy! Już niedługo będą na moim klombie!!! Namaluję kolejne PEONIE!!

CENA: 1200 zł.

 OBRAZ SPRZEDANY – luty ’21 WARSZAWA

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz. 

KSIĘŻYCOWA NOC – wg. I.K Ajwazowskiego   1982 r.

Olej na płótnie w ramie drewnianej  o wym.:   26 cm x 36 cm.  

Malowanie  tzw. kopii to duże przeżycie. To kontakt z artystą z innego czasu.. Ten artysta cudownie malował tematy marynistyczne, morze we wszystkich przejawach barw i pogody.. Mistrz. Urodził się na Krymie i zachwycał się żywiołami. Podróżował i malował. Fantasytyczny!   Moja fascynacja …

 

CENA: 1300 zł.

ZAMĘT     1992 r.

Olej na starym cerowanym  płótnie z obrusu babci Jacka o wym.:  60 cm x 80 cm.  

Okazały obraz olejny z moim ulubionym stworzeniem. .koniem. Kiedyś wszystko zaczynało się u mnie od koni i na koniach kończyło. Jeździłam,  czyściłam głaskałam, rysowałam, malowałam konie…  To prawdziwy cud harmonii, wdzięku i uroku… piękne zwierzę.. Obraz jest już wiekowy wisiał w pokoju u rodziców. Moze go ktoś zaprosi do swojego domu, żeby teraz tam rżał… Podpisany panieńskim nazwiskiem A. Bryła

 

CENA: 1300 zł

DAMA w OGRODZIE Saint-Adresse 1981 r.  kopia obrazu C. Moneta.  Olej na  płótnie  o wym.:   100 cm x 80 cm.   To mój ulubiony obraz Mistrza Moneta…  Barwy nasycone światłem i cieniem, błekitne cienie na sukni, klomb i drzewko w centrum… Posadziłam  6 lat temu  podobne drzewko na moim klombie na wsi w Andruszkowicach… czasem cienie układają się podobnie… Czuję sie wtedy fantastycznie!    CENA: 2000 zł.

PALETA 1992 r.

Olej na płótnie o wym.: 70 cm x 50 cm.  

Ulubione…konie..wolność, piękno , radość skąpana w naturze..

 

 

CENA: 1200 zł.7

DERESZ  1992 r.

Olej na płótnie o wym.:  70 cm x 50 cm.  

Łagodny galop, cztery nogi w powietrzu.. leci..

 

CENA: 1200 zł..

Bł. Wincenty 2021 r.   Olej na płótnie o wym.:  25 cm x 18 cm. Obraz..  wielkości  dłoni..  wymowny. Figura bł. Wincentego Kadłubka z Andruszkowic..  tonie w majowym kwieciu pośród kwitnących jabłoni. Można poleżeć u stóp błogosławionego, poczytać, pomarzyć…, pomodlić się, jak to na wsi.
CENA: 1200 złOBRAZ SPRZEDANY-Samborzec  2021   Poniżej przycisk do filmiku na You Tube – jak powstawał obraz

MARCELI BORKOWSKI

Olej na płótnie o wym.: 40 cm x 60 cm.  

Portret nestora sadownictwa w sandomierskiem. Portret zaczęty był przez wnuczkę Pana Marcelego.. ja tylko dokończyłam w podobnej stylistyce. Portret wykonany na zamówienie.

Zapraszam do zamawiania portretów!

CENA: 1200 zł.

OBRAZ SPRZEDANY – Luty’21

Poniżej przycisk do filmiku na You Tube- jak powstawał obraz

Dodaj komentarz